Manapság nagyon sok olyan hírportál létezik, amik nem is igazi hírportálok, csupán a kattintásokra hajtanak és tele vannak érdekes főcímekkel, de releváns tartalom nincs mögöttük. Az emberek egyre inkább kezdik megunni ezeket az oldalakat, és egyre nehezebb kiszűrni őket.
Ma már nagyon sok olyan hírportál működik a közösségi oldalakon, amelyek nem is rendelkeznek a hagyományosnak számító weboldallal. Miért? Azért, mert az ilyen weboldalaknak elég magas is lehet a fenntartási költsége, ráadásul az emberek többsége nem is használja őket. Ma már egyre inkább elterjedt dolog, hogy a közösségi médiából tájékozódnak az emberek. Amerikában nagyon kemény statisztikai adatok mutatják, hogy a lakosság több mint a fele csak a Twittert használja arra, hogy tájékozódjon a nagyvilágról.
Ez részben teljesen érthető, hiszen tematizálva vannak a hírek, nincsenek idegesítő reklámok, és rögtön olvashatóak mások hozzáfűzései is. A hagyományosnak vett híroldalakból rengeteg van, és erősen szelektálni kell azért, hogy az ember ki tudja mazsolázni a számára fontosnak vélt híreket. A közösségi médiában a saját ismerősei által megosztott híreknek sokkal jobban hisz az ember, és viszonylag letisztultabb képet kaphat környezetéről.
Természetesen ez a folyamat Magyarországon annyira még nem divat, itthon inkább pont az ellenkezője tapasztalható. Az emberek többsége még mindig a hagyományos weboldalakat böngészi, és azokból szerzik az információik nagy részét. A Twitter itthon még nem annyira divatos, inkább a Facebook hódít, ott viszont egyelőre kevés az ilyen tevékenység.
Az idő múlásával ez a folyamat itthon is fordulni fog, és valamilyen változás biztosan érezhető lesz majd a híroldalakkal kapcsolatban.